Kreativita ženy

Posledních několik let se učím být víc vnímavá ke svému tělu i mysli. Není to žádná posednost, ale díky tomu, že mám práci, jakou mám, jsem dostala to privilegium, že si ji mohu organizovat tak, jak potřebuji.

Stejně jako jakékoli jiné ženy se i mě týká menstruační cyklus, při kterém se nám, ženám střídají nálady a stavy velice různorodé.

O to větší zábava s námi může být , nikdy nevíte, co Vás čeká.

Myslím si, že právě to, že jsem několik let začala sledovat, jak moje tělo reaguje, napomohlo napsání mé první knihy Dopisy mladému sportovci. Už jsem věděla, že se blíží mé dny, kdy dopřávám tělu i mysli odpočinek a dávám si volnější či volný režim.

Současně už jsem také objevila, že v těchto dnech jsem velice kreativní.

A tak, když jsem se onoho sobotního ráda vzbudila a začaly chodit myšlenky, napadlo mě, že se jedná právě o tuto kreativní fázi a že je třeba ji využít a nenechat si utéct. Není tedy divu, že jsem napsala cca 20 dopisů a pak celý měsíc jsem na to ani nesáhla a ani mě to v podstatě nenapadlo.

O měsíc později, opět v sobotu jsem se vzbudila a věděla jsem, že se jde psát.

Tento den se mi podařilo napsat dalších více než 20 dopisů. Byla to radost, nic jiného jakoby nebylo a já byla plně ponořena do psaní. Přiznám se, že tento pocit opravdu miluji. Jste pohlceni okamžikem, danou činností a vše ostatní zmizí, čas jakoby se zastavil a Vy jste maximálně spokojení a naplnění.

Žena má mnoho podob.

Právě tato pestrost a různorodost se mi velmi líbí. Kromě zmiňované kreativity se ve svém životě velmi živě setkávám s obdobím, kdy se mi dobře plánuje. V takové dny jsem schopna naplánovat strategii práce na sociálních sítích, jak si zorganizovat pracovní čas a na čem chci daný měsíc pracovat.

Jindy jsem schopná plnit jeden úkol za druhým. Každý je zapsán na to do listu z fáze plánování.

A ještě jsem se seznámila s fází, kdy potřebuji všechno dotáhnout do konce, uzavřít, dodělat. Potřebuji aspoň chvíli zažít pocit, že je vše hotové a já si můžu pár dní odpočinout. Možná Vás nepřekvapí, že toto období se spojuje s kreativitou a předmenstruační fází.

Nicméně, každá jsme jiná a já bych Vás tímto seznámením chtěla povzbudit k tomu, abyste lehce zkoumaly to, jaké jste a jak by se dané fáze dalo využít nejen pracovně, ale i v rodině a ve vztazích.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *