Post-covidová premiéra

V květnu 2021 nastal další zajímavý okamžik, který se nepochybně vryje do paměti mnoha trenérům, hráčům i rodičům. Vláda postupně začala rozvolňovat protipandemická opatření a začal se blížit první trénink.

Myšlenky v hlavách nás všech byly různorodé. Někdo se nemohl dočkat, jiný byl lehce nervózní z toho, co ho čeká, další se tím vůbec nezabýval a jiný kvůli tomu nemohl spát.

Každý se k tomu postavil jinak podle toho, jak je mu to vlastní.

Já bych se ráda podělila o to, jak to bylo u mě a hlavně v našem klubu. Jelikož jsem nejen trenérka, ale také fyzioterapeutka, návrat na kurty byl pro mě velkým otazníkem a stále je.

Nikdo teď nedokáže odhadnout, jaké následky bude mít na mladé sportovce téměř roční pauza.

Přiznám se, že jsem na to opravdu zvědavá, člověk je v nejistotě, nechce hráčům ublížit, přetížit je, navíc trenér netuší, co daný hráč během roku dělal. A i když ano, tak je stále na místě být obezřetný.

A právě obezřetnost věřím, že se vyplatí i u nás. Zvolila jsem několikastupňový model.

1. zaslání dotazníku všem rodičům

Cílem bylo zjistit základní informace o uplynulém školním roce. Konkrétně se jednalo
o to, zda hráč prodělal onemocnění covid-19, jaký měl průběh, jak vypadala pohybová aktivita a jak subjektivně hodnotí současný fyzický stav. Nechyběla ani otázka, zda má do prázdnin zájem se účastnit tréninků, pokud nějaké budou moci být.

 

2. zaslání odkazu na tabulku kondičních tréninků

Ti, co odpověděli a zájem o tréninky měli, následně dostali odkaz na tabulku, kde byla možnost se zapsat na venkovní kondiční trénink. Ano, venkovní, i když jsme halový sport. Důvodem pro tento postup byla moje obezřetnost a nevědomost, v jakém stavu hráči přijdou. A jelikož v badmintonu jsou časté změny směru pohybu a couvání, tak jsem chtěla udělat maximum prevence zranění.


Vím, že těch tréninků venku nebude mnoho, ale jsem toho názoru, že lepší i jeden, než aby hned šli do haly a chtěli bezhlavě pinkat.

A byla jsem mile překvapena, naplnila se plná kapacita skupiny starších. Dalším překvapením pro mě bylo, že na první pohled to byli oni, žádné velké výškové ani váhové změny, což je pozitivní. A třetím překvapením pro mě byla velice milá atmosféra, kterou jsme po celou dobu měli.

Všichni zvládli připravený program, tedy až na jednu slečnu, která si chvíli dala pauzu na konci. Ale snažím se, aby si byli vědomi toho, že si v tuto dobu mohou odpočinout a nikdo se jim za to nebude smát. Přeci jen, téměř rok bez tréninku je dlouhá doba.

Na konci jsem je také chválila za to, jak byli potichu a poslouchali, to jsem nečekala. Současně jsem jim nadhodila, že by v tom mohli pokračovat i nadále 🙂 !

Úplný závěr patřil geniálnímu nápadu,

kde jsem spolu se třemi hráčkami vyrazila na zmrzlinu. Bylo to opravdu krásné zakončení prvního tréninku. Jak tento závěr, tak celý průběh prvního tréninku mi pomohl se opět začít těšit na další tréninky, které nás čekají.

3. zaslání tabulky na herní tréninky

Na tuto část se již  všichni těšíme, ale je zatím pouze plánovaná. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet a věříme, že se do prázdnin do haly ještě podíváme.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *