Dostali jsme do tisku knihu pro mladé sportovce!

Tento název projektu nás provázel celých 45 dní, kdy mnoho z nás sledovalo každý den nárůst částky, která se vybírala na knihu pro mladé sportovce. Moc mě baví a těší, když teď, po úspěšném skončení projektu, poslouchám, kdo všechno každý den na stránku kouknul a zjišťoval, zda se podaří dosáhnout této vysoké mety v podobě 112 000 vybraných korun.

A jakou radost každý z nás měl v pondělí 16. 4. 2023, kdy se definitivně ukázalo, že se to podařilo. Nebo pro některé byla radost nastartována již na Velikonoční pondělí, 10. 4. 2023, kdy se dosáhlo společně na 100 %.

Přiznám se, že z počátku jsem si zakázala projekt sledovat. Byla bych schopná tam být non-stop. O takovou závislost jsem zájem neměla. Takže byla hranice 1x denně. A jsem za to moc ráda, protože ač to pro mě bylo velice důležité, bylo třeba se také věnovat jiným věcem. Zpočátku to bylo náročné a chtěla jsem vědět, jak se vývoj posouvá, ale postupně jsem nad tím získala vládu a pak už to bylo dobré. Díky tomu jsem si v posledních několika dnech mohla v klidu dovolit, sledovat průběh tolikrát, kolikrát jsem chtěla.

Nevím, jak jste to měli Vy, ale mě ze začátku připadalo, že 45 dní je opravdu hodně, vždyť je to víc jak měsíc. 

A pak najednou se odpočítávalo posledních pár procent, pár dní, pár hodin a byl konec. Uteklo to velice rychle. Ale jsem ráda, že to byl naplněný čas. Nejen, že se podařilo vybrat peníze, ale měla jsem svou streamovací premiéru na FB skupině o knize, kniha se dostala ke členům České trenérské akademie, se kterou promýšlíme, jak knihu využít a dostat mezi mladé sportovce. Podařilo se vzbudit zájem mladých sportovců a mnozí z těch, co knihu ještě nemají, si ji plánují pořídit.

Paralelně s prací na Hithit, jsme se snažily posouvat také samotnou knihu. S Lenkou jsme se několikrát sešly, abychom hledaly nejlepší způsob grafické úpravy nejen textu, ale i aktivit. Aktivity, které jsou u některých dopisů, by měly vést k interakci a tedy možnosti ti zaznačit svou odpověď. Právě proto je třeba pečlivá příprava, aby vše dávalo smysl.

S ilustrátorkou Bárou jsme byly také několikrát v kontaktu. Poslala mi krásnou ilustraci, která z mého pohledu nezapadá zcela do knihy. Proto jsem ji odmítla. Pro mě to byl dost odvážný krok, ale věřím tomu, že to bylo správné rozhodnutí. Navíc jsme díky tomu zefektivnily práci, což je příjemný benefit. Teď jsou v procesu hned čtyři další ilustrace, které budou ozdobou knihy.

Jen co budeme mít k dispozici všechny ilustrace, Lenka udělá finální verzi pro tisk
a hurá do tiskárny! 

Proč hurá? 

Protože dalším krokem je knihy vyzvednou a zaslat k Vám, všem, kteří jste si knihu na Hithitu již koupili.

Celý tento proces, který teď prožívám, je v mnohém odrazem obsahu jednotlivých dopisů. Myšlenky v dopisech mají vést mladé sportovce k tomu, aby nechtěli vše hned, aby se učili si naplánovat a rozvrhnout věci tak, že je budou kus po kusu skládat dohromady. Povzbuzují mladé sportovce k tomu, aby zvedli hlavu a šli dál, když se něco nepodaří nebo to, že mají slavit, když se něco podaří. Neslavit ale přehnaně dlouho. Oslavit a pak se zase vrhnout do další práce.

Při tomto projektu jsem měla někdy vlnu, že jsem byla velmi akční, nebyl problém napsat nějaký příspěvek či dát příběh na IG nebo FB. Pak ale také přišly dny, kdy jsem nebyla schopná udělat nic, ani se podívat na to, jestli je nějaký nový přispěvatel. A právě v těchto dnech mi pomohli mnozí z Vás. Tím, že jste o projektu mluvili se svými přáteli, kolegy, rodinou, tím, že jste sdíleli projekt na FB nebo IG, tím, že jste mi napsali, že fandíte a tím jste celý tento projekt udrželi při životě. 

Díky tomu se společně podařilo ho rozšířit mezi mnoho lidí. Jsem za to velmi vděčná a děkuji za Vaši pomoc.

Jsou to okamžiky, kdy člověk netuší, do čeho jde, důvěřuje, že to dobře dopadne, ale v tu chvíli ani neví, co pomyslné „dobře“ znamená. Jsme teď ve fázi, že peníze se vybraly, probíhá nějaké papírování a ověřování, aby se peníze mohly dostat až ke mně a pak počkáme, až bude kniha připravena do tisku. Byla bych velmi ráda, kdyby se to podařilo do letních prázdnin, ale čas ovládat neumím, takže jak to bude, se dozvíte v ten správný čas. Teď můžeme společně trénovat trpělivost, protože i téma trpělivosti je v jednom z Dopisů mladému sportovci od Vítěze.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *