Začalo to nenápadně

Netuším, jaké příběhy jsou spojené s psaním knihy, ale chtěla bych se s Vámi podělit o ten svůj. Začalo to velice nevinně, jednu lednovou sobotu roku 2022 jsem se ráno vzbudila a ležela v posteli a jen tak se převalovala a nechala myšlenky běhat. Najednou začaly chodit myšlenky podobné.

Myšlenky se točily kolem mladých sportovců a toho, že mají různé strachy a obavy, se kterými si neví rady.

Začaly mi naskakovat témata, co je trápí, co řeší ve svém mladém věku, jaké výzvy je čekají a další. V jednu chvíli už těch myšlenek bylo tolik, že jsem nemohla dál ležet v posteli a okamžitě jsem musela vystřelit ven.

Vzala jsem si do ruky mobil a začala si zapisovat všechna témata, která se mi honila hlavou.

Tou dobou jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, co z toho všeho nakonec může být. Bylo mi ale naprosto jasné, že všechny ty myšlenky, rady, nápady a povzbuzení musí na papír. Jen co byly témata napsaná v mobilu, sedla jsem k počítači a začala psát.

Bylo pro mě neuvěřitelné s jakou lehkostí a samozřejmostí se každý příběh psal.

Já osobně v tomto vanutí vnímám Ducha svatého, který mi zcela jasnou a konkrétní formou ukazoval, co je třeba, aby se mezi mladé sportovce dostalo. Nebyla to pro mě dřina, ani námaha. A to je právě také znakem toho, když člověk s boží pomocí dělá to, co dělat má.

Během prvního dne jsem napsala asi 20 dopisů pro mladého sportovce.

Další psaní jsem nechala o měsíc později. Kdyby Vás zajímalo, proč tomu tak bylo, můžete si přečíst článek Kreativita ženy. Tento den se mi podařilo napsat víc než 20 dopisů a měla jsem velkou radost z toho, jak to jde samo.

V poslední části mi velmi pomohl pozitivní test na Covid-19.

Bylo to v úterý, kdy byl poslední den povinného testování v zaměstnání. Ráno jsem se vzbudila a jednou jsem polkla a v duchu mi prolétlo, že jestli mám mít někdy pozitivní test, tak je to dneska. Přesně tak to také dopadlo. Test vyšel pozitivní. Nicméně v realitě mi kromě toho jednoho jediného polknutí vůbec nic nebylo. Bohu díky za to.

Týdenní karanténa byla pro mě ideálním načasováním dopsat knihu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *