Bohuňovická premiéra

Již je to pár měsíců, co byla kniha poprvé představena na Badmintonové konferenci, o měsíc méně, co byla požehnaná a tři měsíce ode dne, kdy je možné ji zakoupit přes obchod na mém blogu.

A právě dnes bych se s Vámi chtěla podělit o další „poprvé“, které jsem s knihou mohla zažít. Ve čtvrtek 5. 10. 2023 jsem měla tu čest o knize mluvit na besedě v kině Bohuňovice, několik kilometrů od Olomouce.

A proč právě tam?

To je pro mě další z fascinujících příběhů. Na konci června byla v Olomouci u radnice na Horním náměstí komunitní snídaně. Ač byla zima (na to, že byl červen), šla jsem tam. K mému překvapení jsem nikoho neznala. Bloumala jsem tam a koukala, kdo tam je a co kdo přinesl ke snídani. Po chvíli mě zaujal manželský pár, který přinesl mísu řízků. Zaujalo mě to a hned se kolem řízků strhla diskuse, zda jsou či nejsou vhodné ke snídani. Díky řízkům jsme si sedli k sobě a začali si povídat, než nás přerušil kolemjdoucí pán, co nabízel CD a navazoval kontakt. Manželé se s ním chvíli bavili, ale nikdo zájem neměl. Po jeho odchodu paní zmínila, že mu mohli aspoň nabídnout besedu v kině, protože krom CD se pán zmínil o tom, že vydal knihu. Ale už bylo pozdě, pán byl pryč.

Ale pro mě pozdě nebylo. Hned mě to zaujalo a začala jsem se vyptávat. Slovo dalo slovo a domluvili jsme se, že bych na podzim přijela k nim do kina v Bohuňovicích (Facebook, Instagram) a že bych si zkusila udělat besedu pro své přátelé a známé. Abych si to v klidu zkusila, jaké to je, co vše taková akce obnáší a abych získala nějakou zkušenost.

Termín jsme domluvili na čtvrtek 5. 10. 2023 a tak jsme na besedě mohly společně s mou výbornou kamarádkou Eliškou oslavit i své svátky.

Jak se v životě učím, udělala jsem pro přípravu maximum. Poslala jsem pozvánky všem, kteří mi přispěli na Hithitu, všem, co si již knihu koupili i všem, co mě sledující na sociálních sítích. Promyslely jsme s Lenkou, jak by bylo nejlepší, aby beseda probíhala a Lenka připravila krásné plakáty. Jsem moc ráda, že se do přípravy zapojil i můj bratranec, který zařídil příjemné dárky pro účastníky v podobě piva z pivovaru Prokopák. Samozřejmě nemohly chybět ani řízky, které to všechno odstartovaly.

Jsem velmi vděčná za to, že mám kolem sebe lidi, kteří mi s takovou akcí pomohou. A jelikož mi pomáhají i opakovaně, tak je to možná i baví J. Díky tomu jsem mohla být do 18 hodin na tréninku a pak přejet do Bohuňovic, kde mezitím holky připravily spolu s provozními sál i občerstvení.

Na samotnou besedu nás přišlo tak akorát. Neměla jsem představu, kolik se nás sejde, ale jak jsem psala, učím se udělat dobrou přípravu a na výsledku nelpět, což je mimo jiné i v dopise na straně 116.

V první části jsem měla připravenou prezentaci s hlavními body ve vývoji knihy a pak jsme přešli do části diskuse, kde se mohli účastníci zeptat. Díky besedě jsem se trochu naučila pracovat i s aplikací slido.com, kde je možné se zeptat online a překoná se tak strach z toho se ptát veřejně přede všemi. Nakonec jsem měla samé odvážné účastníky a tak byly otázky pokládány osobně.

Zaznělo několik zajímavých otázek, které vedly k zamyšlení. Např. jsme se bavili o tom, že kniha nabízí hluboké hodnoty, ale jak kniha zapadá do profesionálního sportu? Nebo byla otázka, zda má kniha nějaké nadtéma a jak se liší sport holek a kluků a případné využité dopisů v praxi. Myslím, že to jsou velmi podnětné otázky, nad kterými se můžete zamyslet i Vy sami a pokud budete chtít, klidně mě kontaktujte a můžeme se o tom pobavit. Kdybyste měli nějakou další otázku, nebojte se využít i Facebookové skupiny.

Velmi mě potěšilo, když jsem na konci besedy dostala krásnou květinu, takže jsem si připadala jako opravdový spisovatel se vším všudy. Velký dík všem, co se postarali o příjemnou a přátelskou atmosféru, kterou jsme tam společně zažili. Děkuji také všem, co přišli i těm, co připravili prostory.

Mám velkou radost z toho, že se ke mně dostávají vzkazy, zprávy i celé dopisy o tom, jak kniha mění lidem život a jak proměňuje jejich zaběhnuté koleje, objevují sami sebe, překonávají překážky a dávají si výzvy. Je to velké povzbuzení pro mě i mé okolí, že kniha má svůj smysl a že šířit povědomí o její existenci je dobrý nápad.

Pokud knihu ještě nemáte a chtěli byste ji mít, máte možnost si ji objednat přes tento odkaz na mém blogu.

Ať Vás kniha inspiruje, baví a dělá Vám radost, stejně jako mně.

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *