Vydá se knížka?

Nikdy jsem si nedovedla představit, co vše je potřeba k tomu, aby člověk vydal knihu. Nebo ještě jinak, jedna věc je knížku vydat i přes překážky, které se nám staví do cesty, a druhá věc je knížku dostat mezi ty lidi, pro které je napsaná. A to jsou mladí sportovci v mém případě.

Kde začít a jak pokračovat? Co vše je potřeba?

To jsou otázky, které mi na začátku blýskly hlavou. Když je na mě v nějaké oblasti takový velký chaos a nátlak, že nevím, kudy se vydat, tak se snažím to vždy probrat s nebeským Otcem, který mě vždy uklidní a ukáže mi, že mi dal vše potřebné k tomu, abych to zvládla.

Začala jsem prvním malým dílkem, na který jsem věřila, že se přidají další krůčky a kroky k vydání knihy.

Věděla jsem, že pokud chci komunikovat s mladými sportovci, potřebuji být tam, kde jsou oni. A tím místem může být Instagram. Vím, že jsou i další možnosti, ale na ty si zatím vůbec netroufám, jsem v tom dost začátečník. A tak jsem nelenila a domluvila si zaučení od 14leté slečny a 17letého chlapce.

Právě tito dva mladí mi ukázali, jak to na Instagramu funguje, co se sleduje a kde co přidat.

 

To byl první malý krůček k tomu využít potenciál, který kniha nabízí. Nikde není psáno, že se ze mě stane influencer, ale myslím si, že je správné udělat maximum, co je v mých silách, aby se kniha k mladým sportovcům dostala a jestli to dopadne nebo ne, to už je v rukou božích. Já mám za úkol přidat svou trošku k dílu. Navíc, jak už jsem si při psaní knihy ověřila, vše má svůj čas.

Instagram tedy mám, ale jak může sloužit a jaký potenciál se v něm skrývá, je pro mě zatím záhadou.

K poodhalení této záhady mi pomohli moji kamarádi Jirka a Moňa, u kterých jsem byla na návštěvě a měli na stoje knihu „Jak na sítě“. Prolistovala jsem si ji a měla jsem pocit, že právě ona by mi mohla pomoci udělat další krok.

A tak postupně čtu stránku po stránce a snažím se uvést do praxe rady a strategie, které kniha nabízí.

Když se takový kolotoč malých krůčků rozjede, tak se člověk někdy ani nestačí divit. Mezi krůčky patřilo také velmi milé setkání s přáteli Káťou a Petrem, kteří oba v marketingu pracují a dali mi praktické rady do začátku. Třeba to, že se sociální sítě vyvíjí hodně rychle a že nevadí, když nebudu stíhat jít s dobou. I snaha se počítá.

Kromě toho, aby se kniha dostala k těm, ke kterým má, je také třeba zajistit vydání knihy a její tisk.

S tím pro mě bylo spojeno další hledání informací. Kolik takové vydání může stát, kolik výtisků chci nechat vytisknout a také kdo to celé zaplatí. Jednou z možností je tzv. crowdfunding. Existuje několik portálů, pomocí kterých se dají vybrat peníze. Napsala jsem na hit hit a čekám na odpověď. Abych využila čas čekání, snažím se připravit podklady, které se zde uveřejní.

Jedním z podkladů je video, které popisuje o čem prezentovaný projekt je.

Uvažovala jsem nad tím, jak video pojmout a jelikož je kniha pro mladé sportovce a já s mladými sportovci spolupracuji, chtěla jsem, aby i oni byli součástí videa. A tak jsme se domluvili na pátek, kdy hráči měli pololetní prázdniny a sešli jsme se v hale a akce začala.

Zpočátku to bylo trochu nervózní, hráči nevěděli, co je čeká, ale postupně jsme se rozpohybovali a nakonec se i zasmáli.

Bylo vidět, že je to pro hráče nepřirozené. Jsou zvyklí, že na ně na turnaji koukají diváci, ale ty nevnímají. Během hry je koncentrace na badminton a na kurt a co se děje vedle, je vedle. Při natáčení tomu bylo jinak. A když pak měli říct pár slov přímo na kameru, tak vzniklo asi více komických záběrů než těch seriózních.

Ale o dokonalosti to není. My jsme se nasmáli, máme neopakovatelný zážitek a udělali jsme společně dobrou věc.

Pokud i Vy byste chtěli přispět na vydání této knihy a stát se dalším zázrakem v mém životě, ještě je možnost na stránkách hit hit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *